Telefon : 0(212) 422 23 60

Email: info@vuralotomasyon.com.tr

Blog

image alt text

Kurban Bayramımız Kutlu Olsun!

Sizin ve sevdiklerinizin kurban bayramı mübarek olsun. Her bayrama huzur ve mutluluk ile ulaşmamız dileği ile.

Daha Fazla
image alt text

Otomatik Endforming Makinası Çalışmamız.

Otomatik Endforming Makinası Çalışmamız. Kol boruyu alır, tornaya alır, torna işlemi bittikten sonra ise diğer kol alır ve sıvamaya sokar. Omron Servo motorlar kullanılarak yapılan bu sistemde 8 adet Omron Marka Servo Motor/Sürücü kullanılmıştır.

Daha Fazla
image alt text

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun!

Daha Fazla
image alt text

Anneler gününüz kutlu olsun!

Hayatımızdaki en büyük destekçiler, en değerli insanlar; bugün değil her gün siz en değerlisiniz. Ellerinizden öper, saygı ile selamlarız!

Daha Fazla
image alt text

Kadir Geceniz Mübarek Olsun!

Tüm islam aleminin Kadir Gecesi Mübarek Olsun. Siz ve tüm sevdiklerinizin mübarek Ramazan Bayramına sağlıklı, mutlu ve huzurlu girmesi dileği ile!

Daha Fazla
image alt text

Kordon Makinesi Pano Uygulaması

Kordon makinesi çalışması. NX1P2 PLC ile kontrol ettiğimiz makinamız Omron Servo Motor ile kordon şekli vermektedir. Yakuplu, Mermerciler San. Sit, 3. Cd. Beylikdüzü Osb No:5/2, 34524 Beylikdüzü Osb/Beylikdüzü/İstanbul, Türkiye +90(212)422 23 60

Daha Fazla
image alt text

Binary(İkilik Sistem) Nedir?

ikili sistem, sayilarin ifade edilmesinde iki rakamin (0 ve 1) kullanildigi bir sayi sistemidir. Bilgisayarlar gibi dijital sistemlerde yaygin olarak kullanilir. Bu sistemde, her basamak 2'nin üssü olarak artar. Ornegin, 0 ve 1 ile ifade edilen bir dizi bit, ikili sayi sistemini olugturur. Bu sistem, elektronik chazlardaki veri igleme ve depolama için temel bir yapi tagidir.

Daha Fazla
image alt text

18 Mart Çanakkale Zaferimiz Kutlu Olsun!

Tarihte en önemli zaferlerden biri olan Çanakkale Zaferi, kahraman Türk ordusunun Çanakkale Cephesi’nde verdiği mücadeleyi gösterir. Türk tarihi başta olmak üzere bütün dünya tarihini etkileyen bu zafer, dünya ülkelerindeki güç dengelerini değiştirmiş ve yeniden belirlemiştir. Çanakkale Cephesi; Anadolu halkına umut, azim ve kararlılık aşılamış, Kurtuluş Savaşı meşalesinin yeniden yanmasını sağlamıştır.

Daha Fazla
image alt text

Haftanın ilk günü hiç bu kadar hayırlı başlayamazdı! Hoşgeldin 11 Ayın Sultanı!

Medine'ye hicret ile birlikte İslâm dini, kendi müesseselerini oluşturmaya başlamıştı. Medine'ye geleli daha on sekiz ay olmuştu. Kısa bir süre önce kıbleyi Mescid-i Aksâ'dan Kâbe'ye çeviren Yüce Allah, bu sefer hicrî takvimin 8. ayı olan Şâban ayında, Ramazan orucunu farz kılan şu âyetleri indirdi: “Ey inananlar! Oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi, sakınasınız diye size de sayılı günlerde farz kılındı... Ramazan ayı, insanlara yol gösterici, doğrunun ve doğruyu eğriden ayırmanın açık delilleri olarak Kur'an'ın indirildiği aydır. Öyle ise sizden Ramazan ayını idrak edenler onda oruç tutsun. Kim o anda hasta veya yolcu olursa (tutamadığı günler sayısınca) başka günlerde kaza etsin. Allah sizin için kolaylık ister, zorluk istemez. Bütün bunlar, sayıyı tamamlamanız ve size doğru yolu göstermesine karşılık, Allah'ı tazim etmeniz, şükretmeniz içindir.”

Daha Fazla
image alt text

Robot Kollar Hakkında

Kartezyen robot kol Kartezyen robot kollar yatay, dikey ve derinlik eksenlerinde doğrusal hareket edebilir. Çalışma alanı geometrik olarak bir dikdörtgenler prizmasına benzer. İkisi ortogonal mafsal olan üç kayar mafsaldan oluşur. İleri-geri, yukarı-aşağı hareketleri yapar. Kol kendi etrafında dönemez ve açılı işlemler yapamaz. Basit taşıma işlemlerinde kullanılır. Kutupsal robot kol Endüstride en çok kullanılan robot kollardan birisidir. Çalışma alanı küre şeklindedir. Çalışma alanı içinde verilen işleri hızlı bir şekilde yapar. Hem dikey bir eksen, hem de yatay eksen çevresinde dönebilir. Kayar bir lineer mafsal isteğe bağlı olarak kullanılabilir. Eklemli robot kol Eklemli robot kol, insan koluna benzetilerek yapılmıştır. Bir dönme mafsalı kullanılarak taban etrafında dönen dikey bir sütundan oluşur. Omuz eklemi sütunun üstünde bulunur. Çıkış dirsek bağlantısı da başka bir dönme mafsalından oluşur. Oldukça geniş bir hacimde hareket edebilir. En büyük dezavantajı ise üç eklem ile hareket ettirilmesidir. Scara robot kol Omuz ve dirseklerin dönme eksenlerinin dikey olması, eklemli robot koldan ayrılan özelliğidir. Bunun dışında eklemli robot kol ile benzerdir. Kolun dikey yönde hareketi olmamasına rağmen yatay yönde çok alternatifli harekete sahiptir. Robot kolda, iki veya üç adet mafsal bulunur. Scara robot kol hassasiyet, yüksek hız ve tekrarlama gibi özelliklerinden dolayı montaj işlemlerinde tercih edilir. Silindirik robot kol Çalışma alanı geometrik olarak bir silindire benzer. Robot kol yukarı-aşağı, ileri-geri hareketleri yapabildiği gibi kendi etrafında da dönebilir. Ekseni kendi etrafında döndürmek için dönme mafsalı kullanılmıştır. İleri-geri hareket için lineer mafsal kullanılırken kolun radyal hareketini gerçekleştirmek için bir ortogonal mafsal kullanılmıştır. Silindirik robot kolun en büyük avantajı hızıdır. Silindirik robot kolun en önemli dezavantajı ise dönme hareketinden dolayı sistemin yer kaplaması ve kolun bir yere takılma ihtimalidir.

Daha Fazla
image alt text

Parizon Kontrol Nedir?

Şişirme makinelerinden plastik kap olmak üzere çıkan boru şeklindeki eriyik plastik formuna parizon denir. Parizon olarak adlandırdığımız bu plastik hamuru, parçalı bir plastik kalıbının içine alındıktan sonra içine basınçlı hava uyguladığında, parizon kalıbın şeklini alarak istediğimiz plastik kap oluşur. Parizonun Faydaları: · Parizonun dengeli et kalınlığı, ürünün her bölgesine, homojen üretim etkilerinin /tekniklerinin uygulanabilmesini ve bunun sonucunda kaliteli bir ürün almamızı sağlar. . Üründeki homojen et kalınlığı, daha kaliteli bir ürünü daha az plastik ile üretmek anlamına gelir. · Ürünün üst ve alt bölgelerinde oluşacak hurda miktarı, bu noktalara daha düşük et kalınlığı programlanması ile ciddi ölçüde azaltılır. · Dengeli et kalınlığı şişirme havası tüketiminden de tasarruf sağlamaktadır.

Daha Fazla
image alt text

Endüstri 4.0’da Hassas Robotlar

Robotlar geleceğin fabrikalarının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. İnsanlarla birlikte çalışırken yeni yeteneklere ihtiyaç duyarlar. Yeni süreçleri “öğrenmek” ve dokunuşlara muazzam bir hassasiyetle yanıt vermek zorundadırlar. İşbirlikçi robotlar bu yetenekleri akıllı sensörler aracılığıyla kazanıyor. Tork ve kuvvet sensörleri onlara dokunma hissi verir. Bunu başarmak için, tork ileten miller eklemlerinin her birinde mıknatıslanmıştır. Oluşan kuvvetler içi boş şaftlarda ölçüldüğünde, bu şaftlar kontrollü pnömatik kanallara bile yerleştirilebilir. Orijinal tasarımı değiştirmeye gerek yoktur. İkincil sensörler (robotikte gerektiği gibi çok kompakt) herhangi bir kuvvet değişimini çok hassas bir şekilde yakalar, örnekleme hızları 10 kHz’den fazladır. Sensörler gerçek zamanlı veri sağlar, böylece robotların çok dinamik hareketlerine izin verir. Kuvvetlerle ilgili sürekli geri bildirim robotun öğrenmesini sağlar. İş döngüsünün çerçeve parametreleri her pozisyonda kaydedilir. Ayrıca, manyetik alan sensörleri tork ölçümünü ve iki eksende eşzamanlı bükülme ölçümünü tek sensörlü bir dizide birleştirebilir. Bu amaçla, birkaç ikincil minyatür sensör birleştirilir. Bu çözüm özellikle karmaşık hareketlerin gerçekleştiği uygulamalar için kullanılır.

Daha Fazla
image alt text

Radar sensörler ve Avantajları

Radar sensörleri, uzun yıllardır fotoelektrik ve ultrasonik sensörlerin tercih edildiği birçok uygulama için kullanılan bir teknolojidir. Ancak radar sensörleri, birçok durumda diğer sensör teknolojilerine göre daha üstün performans sergileyebilir. Radar sensörleri, elektromanyetik dalgaları bir vericiden gönderir, bir nesneye çarparak geri döner ve bu geri dönüş süresini ölçerek nesnenin mesafesini, konumunu ve varlığını belirler. Radar sensörleri, mikrodalga frekans aralığında elektromanyetik dalgalar kullandığı için diğer sensör teknolojilerinde olmayan yeteneklere sahiptir. Bu yetenekler arasında çevresel koşulları görmezden gelme, plastik ve cam gibi maddeleri algılama, nesne rengi veya yüzeyiyle etkilenmeme, uzun mesafede algılama ve belirli nesnelere odaklanma gibi özellikler bulunur.

Daha Fazla
image alt text

Türkiye’de İmalatın Büyümesi: OEM ve Son Kullanıcı Başarısının Önündeki Engellerin Kaldırılması

Türkiye’de birçok endüstriyel otomasyon gelişme sürecini ve trendini gözlemledik. Ülkemiz, Avrupa ile Asya arasında köprü görevi gören önemli bir üretim ve dağıtım merkezi haline geldi. Türkiye, daha düşük işçilik maliyetlerini ve esnek üretim yeteneklerini değerlendirerek küresel değer zincirinde kendine yer buluyor. Sonuç olarak, Uluslararası Ticaret İdaresi’ne göre, Türkiye’deki imalatın GSYİH içindeki payı son on yılda %18,83’e yükseldi. Türkiye, bunu 2023 yılı sonuna kadar %21’e çıkarmayı hedefliyor. Ancak tedarik zinciri sorunları, pazara sunma sürelerinde gecikmeler ve yetersiz yazılım sistemleri, bu imalat büyümesini tehlikeye sokmaktadır. Makine üreticileri ve imalat yapan müşterilerimize ürün ve çözümler sağlama konusunu önceliklendirdik. İş birliği yaptığımız makine imalatçıları ve son kullanıcılar, büyümelerini teşvik etmek ve küresel ekonomide rekabet etmek için robot teknolojileri, ambalajlama, metal işleme ve tekstil endüstrisi uzmanlarımız ve mühendislerimize başvuruyorlar. Uzmanlarımız, onlara modernize edilmiş endüstriyel otomasyon ekipmanlarını ve operasyonlarını inşa etmek ve sunmak için gereken çözümleri ve ürünleri belirlemede yardımcı oluyor.

Daha Fazla
image alt text

Endüstri 4.0 “Üretimde Dijitalleşme çağı”

Birinci sanayi devriminin öne çıkan özelliği, mekanik destekli proseslerin endüstriye girmesiydi. İkinci sanayi devriminde elektrik ve elektronik gücü, fabrikalarımızın verimliliğini artırdı. 1970'lerde Bilişim Teknolojilerinin (IT) gelişimi ve Fabrika Otomasyonu üçüncü devrimi hızlandırdı. Dördüncü sanayi devriminin karakteristik özelliği ise, fiziksel dünya ile sanal dünyanın CPS (siber fiziksel sistemler) biçiminde bir araya gelmesi ve bu en sonuncu ve yeni devrimin önceki tüm sanayi evrimlerinden daha hızlı bir değişim potansiyeli bulunmaktadır.

Daha Fazla
image alt text

Omron Eğitim Sertifikamız

Yıllardır birlikte yürütmüş olduğumuz çalışmalarımızı eğitim sertifikamız ile taçlandırmış olduk. Aldığımız eğitim başardıklarımızı tasdiklemek ve siz müşterilerimize güvenle işbirliğini amaçlamak nedeni ile alınmıştır. OMRON ürünleri ile çalışmalarımız uzun yıllara dayanmaktadır. Tecrübemizi deneyimlemek için bizi arayın...

Daha Fazla

Son Blog Kayıtları

Kurban Bayramımız Kutlu Olsun!

Sizin ve sevdiklerinizin kurban bayramı mübarek ol

Otomatik Endforming Makinası Çalışmamız.

Otomatik Endforming Makinası Çalışmamız. Kol boruy

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız

Anneler gününüz kutlu olsun!

Hayatımızdaki en büyük destekçiler, en değerli ins

Kadir Geceniz Mübarek Olsun!

Tüm islam aleminin Kadir Gecesi Mübarek Olsun. Siz

Kordon Makinesi Pano Uygulaması

Kordon makinesi çalışması. NX1P2 PLC ile kontrol

Binary(İkilik Sistem) Nedir?

ikili sistem, sayilarin ifade edilmesinde iki raka

18 Mart Çanakkale Zaferimiz Kutlu Olsun!

Tarihte en önemli zaferlerden biri olan Çanakkale

Robot Kollar Hakkında

Kartezyen robot kol Kartezyen robot kollar yata

Parizon Kontrol Nedir?

Şişirme makinelerinden plastik kap olmak üzere çık

Endüstri 4.0’da Hassas Robotlar

Robotlar geleceğin fabrikalarının ayrılmaz bir par

Radar sensörler ve Avantajları

Radar sensörleri, uzun yıllardır fotoelektrik ve u

Endüstri 4.0 “Üretimde Dijitalleşme çağı”

Birinci sanayi devriminin öne çıkan özelliği, meka

Omron Eğitim Sertifikamız

Yıllardır birlikte yürütmüş olduğumuz çalışmalarım


fables template

Üstlendiği markaları ve ürünleri müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak temsil etmek ve sürdürülebilir ilişkilerle Endüstriyel Otomasyon alanında en üst konuma yükselmektir.

Adres

Yakuplu, Mermerciler San. Sit, 3. Cd. Beylikdüzü Osb No:5/2, 34524 Beylikdüzü Osb/Beylikdüzü/İstanbul

Telefon

0(212) 422 23 60

Mail

info@vuralotomasyon.com.tr